MASAJ

Günümüzden yaklaşık olarak 3 bin yıl öncesine dayandığı söylenen masaj vücut için oldukça yararlıdır. Güvenilir ellerde ve etkili yöntemlerle yerine getirildiği takdirde pek çok ağrı, sızı hızlılıkla ve yan etki olmaksızın geçebilecektir. Kasların gevşemesi, kan akışının hızlanması gibi pozitif sonuçları doğuran bu uygulamayla siz de gevşeyebilir ve gündelik hayattaki yorgunluğunuzu rahat bir biçimde üzerinizden atabilirsiniz.

Monoton iş hayatı yaşayanlar, özellikle de masa başı çalışan kimselerin sırt ağrısı gibi sıkıntılar yaşamaları doğaldır. Buna karşın kasları gevşetmeye yönelik masaj uygulamaları sizi oldukça rahatlatacaktır. Bu alanda etkili sonuç almanın yolu uzman kişilerin desteğini almak olacaktır. Aksi takdirde yanlış uygulamalar zaman kaybından başka bir şeyi ifade etmeyebilir.

Masajın Vücuda Etkileri
Masaj yapılanın sadece deri üzerinin etkilendiğini söyleyenler bu konu hakkında tam bilgi sahibi olmayanlardır. Tam aksine, bu doğal uygulamada vücudun pek çok bölümü olumlu yönde etkilenmektedir. Örnek olarak derialtı, lenf ve dolaşım sistemleri gibi bölümlerden söz edebiliriz. Bu uygulamada esas amaç kas dokularını gevşetmek, kan dolaşımını arttırmak ve böylece hücrelerin bir nevi yenilenmesini hızlandırmaktır. Eklem hastalıkları, uykusuzluk, kabızlık gibi mühim sorunlarda da kullanılan masaj aynı zamanda alternatif tıp gibi görev üstlenmektedir. Masaj uygulamasında toplardamarlar normalden 4 ila 20 kat daha fazla görev yapmakta ve hızlanmaktadırlar. Böylece kirli kan kalbe daha hızlı ulaşmakta ve damarların işi kolaylaşmaktadır.

Uzmanlar 3 çeşit masaj yönteminin olduğunu belirtmektedirler. Bunlar dinlendirici, tıbbi ve spor masajı olarak ifade edilmektedir. Bunların tümü birbirinden farklı olduğu için uzman masörlerin önemi ön plana çıkmaktadır. Mesela spor masajı uygulamasının faydalı olması için 3 farklı bölümde uygulama yapılmaktadır.  Hazırlık, spor arası ve sonrasında bölümlenen bu sistemi bilmek ve eğitimini almak gerekir. Bu açıdan sizleri bu konuda eğitim almış ve yılların tecrübesiyle hizmet etmiş olan ekibimize davet ediyoruz.

Sizin için gün be gün araştırmalar yapmakta ve daha iyi masaj uygulamalarını, yöntemlerini ve getirilerini arttırmak için çalışma sarf etmekteyiz. Siz de masaj işini profesyonel ekibimize emanet edin ve sağlıklı bir vücuda sahip olma yönünde iyi bir adım atın.